נוימרק בכר דריקר מן קונינסקי – משרד עורכי דין ונוטריון

מתגרשים? זה לא חייב להיות סיוט!

הליך גישור במשרד – נוימרק, בכר, דריקר מן – משרד עו"ד, נוטריון וגישור

תהליך גירושין הוא תהליך לא פשוט, הן מבחינה רגשית והן מבחינה פרוצדוראלית בוודאי כאשר יש לזוג ילדים וגם הם נקלעים ומתמודדים עם המצב.

לכן המדינה קבעה לפני מספר שנים, לפני שזוג מתחיל בהליך גירושין רגיל כפי שהיה נהוג עד כה, שעליהם לפנות להליך גישור במטרה לנהל תהליך בצורה טובה ויעילה.

הליך גישור נועד לאפשר לשני הצדדים להגיע להסכמות ופתרונות מבלי שיצטרכו לעבור דרך בית משפט ומבלי שהליך הגירושין יהפוך להיות הליך משפטי גרידא, דבר שיכול גם להימשך זמן רב, אך גרוע מכך, זה יכול להיות מאוד לא נעים לשני הצדדים וכן לילדים. במסגרת הליך גישור למעשה מתמודדים עם כל הנקודות שעומדות במחלוקת מצד אחד, ומצד שני, מנסים להגיע להסכמות מסוימות מתוך כוונה לייצר הבנות שיהיו מקובלות על שני הצדדים.

כיצד מתבצע הליך גישור בגירושין במשרד נוימרק, בכר, דריקר מן, קונינסקי

הליך גישור גירושין מתבצע באופן הבא, שני בני הזוג מגיעים לעו"ד שהינו מגשר ואדם ניראלי המתמחה בתחום המשפחה במשרד נוימרק, בכר, דריקר מן, קונינסקי, הוא מקשיב לשני הצדדים, שומע מה בדיוק הבעיה, מה בדיוק הם מחפשים, מה הם רוצים, וביחד איתם, הוא מנסה להגיע להבנות. אלה יכולות בכל מה שקשור למזונות, משמורת והסכמי ראיה עם הילדים, חלוקת רכוש ועוד.

צריך לומר הליך גישור בגירושין איננו נועד למנוע מבני הזוג שלא להתגרש, כלומר הוא לא בא לתקן את מערכת היחסים ביניהם ולא ליצור שלום בית, אלא הוא בא לעזור להם להתמודד עם הגירושים, מתוך כוונה לייצר תהליך הרבה יותר בריא, על מנת שיוכלו לקיים קשר טוב לאחר מכן. המטרה היא, בסופו של דבר לייצר מצב שהוא יוכלו לשמור על קשר תקין, ולו בשביל הילדים. מטרה אחרת היא, שהם יוכלו להתגרש כמה שיותר מהר על מנת שלא יצטרכו לבזבז זמן יקר בבתי משפט, זמן שגם יעלה לא מעט כסף.

הליך הגישור, כאמור, מתבצע על ידי גורם מוסמך אשר אמור לבצע אותו באופן כזה ששני הצדדים יצאו מרוצים, לכן גם שני הצדדים אמורים לדעת כיצד להתנהל בו ובמילים אחרות, הם צריכים לדעת לוותר. לא מדובר בהליך שיפוטי ולא מדובר בהליך שבסופו המגשר קובע מי צודק ומי לא, אלא מדובר בהליך שהמטרה הסופית שלו היא להגיע לכדי הסכמה ששני הצדדים יוכלו לקבל ולחיות איתה.

חשוב עוד לומר, בדומה לתהליך גירושין רגיל, גם בהליך גישור בית המשפט צריך לקבל את ההסכמות שנקבעו בין בני הזוג. מאחר ושני בני הזוג מקבלים אותם אותן, אז סביר להניח שבית המשפט יקבל גם הוא. אלא אם ההסכמות פוגעות באינטרסים של הילדים, ובית המשפט אמור לייצג אותם ועל כן, הוא יכול להטיל וטו. אך מאחר ובתהליך הגישור, המגשר עצמו יודע זאת, מראש כל התהליך יתבצע באופן כזה שכל ההסכמות יוכרו על ידי בית המשפט.

לייעוץ נוסף פנו למשרד – נוימרק, בכר,  דריקר מן – משרד עו"ד, נוטריון וגישור – 04-6760078

סגירת תפריט
דילוג לתוכן