נוימרק בכר דריקר מן קונינסקי – משרד עורכי דין ונוטריון

הסכם גירושין

גירושין ופירוק של משפחה הם דבר נוראי, אך בלא מעט מקרים הם הפתרון היחיד שבסופו של דבר טוב לכולם. בעיקר אם יש ילדים בבית, החיים בו עלולים להפוך לכולם לבלתי נסבלים, ולאחר שעושים כל מה שאפשר בכדי לא להגיע לרגע הזה אך ללא הצלחה אין ברירה, צריך לעשות את זה לטובת כולם. אך גם להתגרש צריך לדעת ואפשר לעשות את זה בדרכים שונות, כשהשאיפה היא להגיע להסכם גירושין במהירות ובעלות נמוכה עד כמה שאפשר ולגמור את זה יפה בלי סכסוכים ואי הסכמות.

מהו ההסכם גירושין?

הסכם גירושין יכול להגיע תוך זמן קצר ועם הסכמות בין שני הצדדים לגבי כל הסעיפים, ובני הזוג יכולים לסיים את היחסים ביניהם עם לחיצת יד וחיוך. אך כולנו שמענו גם על מקרים אחרים בהם היו הסכמי גירושין מורכבים וארוכים שהצריכו הוצאות כבדות על עורכי דין וגררו עימם לא מעט סצנות לא נעימות. הסכם גירושין הוא הסכם בו יש התייחסות מפורטת למחלוקות רבות בין בני הזוג כמו חלוקת הרכוש המשותף, חלוקה של החובות והנכסים, משמורת על הילדים ועוד סעיפים רבים, ובסופו של דבר בני הזוג הגיעו להסכמה בסעיפים הללו.

עורך דין או מגשר?

גירושין בהסכמה אפשר לעשות בשתי דרכים. הדרך האחת היא להגיע עם המטענים השונים שהביאו לגירושין, ולהתבצר בדעות ובדרישות מה שיגרור ייצוג של עורך דין אשר בסופו של דבר ינסה להשיג כמה שיותר עבור הלקוח שלו, מה שיעלה לא מעט כסף וייגרר המון זמן. האופציה השנייה היא להגיע להסכם עם רצון טוב משני הצדדים, ולקבל את שירותיו של מגשר מוסמך אשר מייצג צד ניטראלי בסיפור והוא מביא את בני הזוג להסכים ביניהם על הסעיפים השונים תוך זמן קצר מה שחוסך המון כסף ולא מעט זמן.

ניסוח הוגן לשני הצדדים

עוד הבדל בין מגשר לעורך דין בעניין גירושין הוא ניסוח ההסכם. עורך דין מטבע הדברים יטה את הניסוח של ההסכם כמה שהוא יכול לטובת הלקוח שלו, לעומת המגשר אשר ינסה לעשות את ההסכם ולנסח אותו בצורה כמה שיותר הוגנת לשני הצדדים. שוב, הוא אינו לוקח צד ונשאר ניטרלי לאורך כל הדרך.

לחסוך זמן והוצאות מיותרות

בני הזוג צריכים לבחור מה הם מעדיפים, הסכם גירושין שמגיע לאחר מלחמות וסצנות שעלולות לפגוע בכולם בעיקר אם יש ילדים במשפחה או שהם מעדיפים לסיים את חייהם המשותפים בצורה יפה ומכובדת עבור שני הצדדים. אך לא רק בשביל ההרגשה הטובה כדאי להם לעבור גישור ולגמור את זה בצורה יפה, בסופו של דבר אם הם יעשו כך הם יחסכו המון כסף על עורכי דין ויסיימו את הנישואין שלהם ואת ההסכם הרבה יותר מוקדם מה שיכול להיות טוב לכל הצדדים. לא חייבים להתגרש עם רעש וצלצולים.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן